O mně

Učím na základní škole, fotím s Nikonem, hraju na Playstationu a rád čtu politické thrillery. Žiju v Praze se svojí ženou, ale dětství a léta studia jsou neodmyslitelně spojena s malouv vískou na Moravě (a nemyslím tím jenom Brno).

Ve filmech si nevybírám, takže povětšinou sleduju standardní hollywoodský mainstream, který chci pro letošek prolomit něčím novým, protože ty divácké vzorce jsou v poslední době tak ohrané, až mě to v uplynulém roce začalo definitivně nudit.

Myslím si, že nejlepším tvůrcem současnosti je Christopher Nolan, ale zároveň nepopírám, že při větším rozhledu bych o tom začal i polemizovat.

364 dní v roce si myslím, že jsou Oscaři jenom cena, ale pak mě štve, že ji nevyhraje někdo, komu jsem fandil.

Taky  mě štve neutuchající růst kvality televizní produkce, což pro mě znamená, že se ochuzuji o kus poctivé tvůrčí práce a pokud se k seriálu nedostanu hned, většinou už se tak nestane nikdy.

Na ČSFD se neřídím procenty, ale slouží mi jako osobní databáze všeho, co už jsem viděl. Chápu, pokud ji někdo bere jako zásadní ukazatel svého rozhodování. Hejtování od kritiků, že celý její koncept je k ničemu a slouží leda debilům, neberu. Ale komentáře čtu už jenom svoje kvůli dodatečným korekcím gramatiky a od pár vyvolených, s nimiž mám buď společný záběr, nebo vím, že jejich názor má pro mě nějakou váhu. S léty se z tohoto fan-webu, kde se dala vést i diskuze, stalo rejdiště i-exhibicionistů, kteří uvažují o filmech stejně, jako čtenáři Novinek a iDnesu o politice.

Tento web má jeden jediný cíl: bavit svého autora. Pokud bude i vás, nemáte zač.

Na sítích mě hledejte tady: